Get Adobe Flash player

Wirtualny spacer

Wirtualny spacer – Wirtualna wizyta to nowy atrakcyjny sposób prezentacji nieruchomości.

Wirtualna wizyta to nowoczesna forma trójwymiarowej prezentacji nieruchomości.
Z Wirtualną Wizytą oglądający mają uczucie jakby rzeczywiście byli wewnątrz prezentowanego pomieszczenia.,

Mają możliwość przeniesienia się do wnętrza wybranej nieruchomości a tym samym samodzielnego zwiedzania poszczególnych pomieszczeń oraz szczegółowego obejrzenia  aranżacji wnętrz.

 

 


Zwykłe zdjęcia nie zapewniają tego efektu, nie zawsze natomiast możliwe jest zaprezentowanie filmu video. Wirtualna Wizyta łączy prostotę robienia zdjęć z wrażeniami jakie daje oglądanie filmu.

Z doświadczeń zagranicznych portali wynika, że oferty uzupełnione dodatkowo Wirtualną Wizytą są znacznie częściej oglądane, niż oferty które mają jedynie zdjęcia!
Zdjęcia panoramiczne są to zdjęcia uzyskiwane z sekwencji zdjęć podczas obracania aparatu o 360 stopni w osi pionowej .

Czym są wirtualne wizyty ?

Wirtualna wycieczka jest interaktywną formą połączenia w jedną , spójną tematycznie i graficzne całość kilku zdjęć panoramicznych . Umożliwia oglądającemu sterowanie widokiem , przemieszczanie się pomiędzy lokacjami , przybliżanie i oddalenie / zoom /. Może być dodatkowo wyposażona w mapę wskazującą miejsce w którym się znajduje , przejście do sąsiadujących panoram / tzw. hot spot /, opis lokacji , dodatkowe zdjęcia , głos lektowa , muzykę oraz wiele innych . Całość ma spowodowac wrażenie przebywania w oglądanym miejscu . Bardzo dobrze udaje się to szczególnie przy widoku pełnoekranowym .

Prezentacja wnętrza mieszkania, domu czy lokalu usługowego w formie wirtualnej wizyty jest  bardzo efektowna, a także kilkukrotnie zwiększa zainteresowanie daną nieruchomością.  Wirtualna wizyta gwarantuje dużo większe zainteresowanie oferowanej nieruchomości wśród poszukujących w porównaniu z  tradycyjnymi metodami prezentacji nieruchomości.

Pozwala to wstępnie obejrzeć określone oferty i dokonać ich selekcji pod kątem własnych potrzeb i oczekiwań. Sposób prezentacji wnętrz jest pełniejszy niż tradycyjne zdjęcia, dzięki czemu łatwo wyobrazić sobie  rzeczywisty wygląd nieruchomości.

 Z biegiem czasu wirtualne wizyty stają się standardem w prezentacji luksusowych nieruchomości i coraz częściej zastępują dotychczasowe jakościowo dające wiele do życzenia zbiory kilku fotografii przedstawiających standardowe mieszkania. Bardzo często ten sposób prezentacji ofert wpływa na wzrost zainteresowania, a w wielu przypadkach na szybką sprzedaż.

Klienci oddający swoją nieruchomość w ręce pośrednika dysponującego tego typu ponadstandardowym narzędziem promocji oferty, skłonni są bardzo często na podpisanie tzw. umowy na wyłączność, a klienci przeglądający oferty sprzedaży decydują się na kontakt
z biurem pośrednictwa, które przenosi go wirtualnie do swojego nowego, wymarzonego mieszkania.
Posiadając wirtualne wizyty, w bardzo łatwy sposób można wypromować daną ofertę w gąszczu ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych. Strony takie są częściej oglądane jak i coraz częściej poszukiwane. Atutem wirtualnej wizyty jest również pakiet profesjonalnie wykonanych fotografii wnętrza, które ułatwią promowanie oferty w standardowy, dotychczasowy sposób.

Reasumując, wirtualne wizyty:
- są sposobem na ciekawe przedstawienie nieruchomości;
- bazując na profesjonalnych fotografiach, przedstawiają nieruchomość w ponadstandardowy sposób (jasne, przestronne, kolorowe pomieszczenia);
- są atutem wyróżniającym nieruchomość na tle innych;

Fotografie przygotowywane są w technologi HDR - (High Dynamic Range) - technika uzyskiwania zdjęć obiektów o dużej rozpiętości jasności.
W terminologii polskiej funkcjonuje skrót HDR i oznacza technikę komponowania zdjęć, która umożliwia względnie poprawne odtworzenia obiektu, który ma obszary bardzo jasne i bardzo ciemne.